Apple Yarışma Sonuçlarını Açıkladı

Birçok fotoğrafçıyı heyecanlandıran yarışmalar düzenleyen Apple, bu sene de tıpkı geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bir yarışma düzenlemişti. Her yıl farklı konseptler ve temalar belirleyen firma, ocak ayında bu yılki yarışmanın konseptini İphone'un gece modu ile çekilmiş fotoğraflar olduğunu duyurmuştu.

Apple Yarışma Sonuçlarını Açıkladı
Bu içerik 83 kez okundu.

Dünyanın dört bir yanından İphone Fotoğrafçıları; İphone 11, İphone 11 Pro, İphone 11 Pro Max ile çektikleri fotoğraflarla İphone gece modu temalı fotoğraf yarışmasına katılmıştı. Kullanıcıların yarışmaya katılmak için Instagram ve Twitter hesapları üzerinden #ShotoniPhone ve #NightmodeChallenge etiketlerini kullanarak Gece Modu’nda çekilmiş fotoğraflarını paylaşmısı istenmişti.

Fotoğraf severlerin büyük ilgi gösterdiği bu yarışmanın sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Birbirinden etkileyici fotoğrafların yer aldığı yarışmanın jürisi ise dünya çapında üne sahip fotoğrafçılardan oluşuyordu. Dünyanın birçok ülkesinden katılımın gerçekleştiği yarışmada, ülkeler aynı zamanda kendi kültürlerini ve geleneklerini dünya ile paylaşma imkanı da bulmuş oldu. Fotoğraflar aynı zamanda Apple'ın instagram hesabında bir galeride ve dünya genelinde reklam panolarında da paylaşılacak.

ABD kurumlu firma, yarışmaya katulım şartlarını belirlerken yaş sınırı da koymuştu. Yarışmaya katılabilmeniz için 18 yaşında veya 18 yaşının üstünde olmanız gerekirken ek olarak yarışmaya Apple çalışanları katılamıyordu. Ayrca firma kullanıcılarından fotoğrafın üzerinde herhangi bir oynama yapıldıysa, hangi uygulamaların ya da filtrelerin kullanıldığının fotoğrafta altyazı olarak ya da yorumlarda belirtilmesi gerektiğini istemişti. Teknoloji devi firma pazarlamasında kullanılacak bu fotoğraflara lisanslama ücreti de ödeyeceğini açıklamıştı.

Gece Modu Özelliği Nedir?

Apple, marka telefonlarda kamera, fotoğraf çekilecek olan ortamdaki düşük ışığı fark ettiğinde otomatik olarak Gece Modu özelliğini aktif ediyor. Bu özelliğin aktifleştiğini anlamanın ön kolay yöntemi ekranın üst tarafına bakmak. Çünkü ekranın üst tarafında bulunan hilal şeklindeki ay ikonu, mod açık olunca sarı renge bürünüyor.

İşte yarışmanın kazananları:

Konstantin Chalabov (Moskova, Rusya), iPhone 11 Pro

Andrei Manuilov (Moskova, Rusya), iPhone 11 Pro Max

Mitsun Soni (Mumbai, Maharashtra, Hindistan), iPhone 11 Pro

Rubén P. Bescós (Pamplona, Navarra, İspanya), iPhone 11 Pro Max

Rustam Shagimordanov (Moskova, Rusya), iPhone 11

Yu “Eric” Zhang (Pekin, Çin), iPhone 11 Pro Max

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor