Adana’da yaşanan vahşetle ilgili şok gelişme!

Adana'da yer alan Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde, bir hasta kendisine küfür ettiği gerekçesiyle diğer hastanın gözlerini yerinden çıkardı. Bahsi geçen olayda, yedi hastane çalışanı görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılanlar arasında, başhekim yardımcısı, sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, destek ve kalite hizmetleri müdürü, uzman doktor ve üç hemşire bulunuyor.

Adana’da yaşanan vahşetle ilgili şok gelişme!
Bu içerik 278 kez okundu.

Elleriyle hastanın gözünü oydu!

Burada muayene edilen hasta 24 Şubat günü hastaneye yatışı yapıldı. 1 Mart günü ise Sultan Güner hastalar tarafından ortak kullanılan salona geçti. Salona şizofreni hastası N.K. (36) adlı kadın da geldi. Söylenene göre, burada televizyon izlemekte olan iki hastadan N.K., Sultan Güner'in kendisine küfrettiğini ileri sürerek ona saldırıda bulundu. Kadını yere yatıran N.K. elleriyle gözlerini çıkardı.

''Gözlerini Çıkarıp Yedim! ''

Olay yerine gelen polis ekipleri, şizofreni hastası N.K.'nin ifadesini psikolog eşliğinde aldı. N.K.'nin ifadesinde, "Bana küfretti ben de iki gözünü çıkarıp yedim" dediği öğrenildi. Zanlının, şizofreni hastası olduğu için gözaltına alınmayıp hastanede tutulmasına karar verildi. Gözlerini kaybeden Sultan Güner'in ise hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Hastalar kavga etti, çalışanlar açığa alındı!

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, bahsedilen olayla ilgili soruşturma kapsamında yedi personelin uzaklaştırıldığı bildirildi. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyaya da yansıyan olayla ilgili açıklamada şöyle denildi:

"Konu ile ilgili olarak olayın gerçekleştiği andan hemen sonra Valiliğimizce soruşturma başlatılmış olup, görevli başhekim yardımcısı, sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, destek ve kalite hizmetleri müdürü , uzman doktor ve 3 hemşirenin soruşturmasının selameti açısından görevlerinden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor