Bill Gates’ten dikkat çekici davranış

Bill Gates koronavirüsünün tedavi çalışmalarını hızlandırmak için bir projeye destek oldu.

Bill Gates’ten dikkat çekici davranış
Bu içerik 191 kez okundu.

Geçtiğimiz haftalarda Corona Virüsü'nün tedavi çalışmalarını hızlandırmak adına 100 milyon dolar bağışladığını duyuran vakıf evde Corona virüs testi yapılmasına imkan veren projeye destek oldu. Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in yönettiği Gates Vakfının, Çin’de ortaya çıkan yeni tip Corona  Virüsü'ne karşı mücadeleye desteği devam ediyor. TechCrunch'ın Seattle Times'ta yer alan habere göre, sistem kullanıcıların yaptığı test ile iki gün içinde pozitif veya negatif sonuçları göstermesine imkan sağlayacak.

Vakıf yeni tip Corona Virüsü ile mücadele için bağışlanan 100 milyon doların nasıl kullanılacağını da açıklamıştı. İlk etapta 20 milyon doların Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Devletler Hastalıkla Mücadele ve Engelleme Birimi, Çin ve hastalıkla mücadele eden diğer ülkelerdeki sağlık yetkililerine aktarılacağı bildirildi. 

İkinci etapta 60 milyon dolar Corona Virüsüne karşı aşı oluşturma projelerine destek sağlayacak. Üçüncü etapta ise 20 milyon doların Afrika ve Güney Asya’daki risk altındaki nüfusları korumak için çalışmalar yürüten organizasyonlara gönderileceği belirtildi.  

Bill Gates kimdir?

Bill Gates, Amerikalı yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamıdır.Çok küçük yaşlardan itibaren bilgisayarlara merak salan Gates, on iki yaşındayken bilişim kurslarına gitmeye başladı. Boş zamanlarının çoğunu arkadaşı Paul Allen ile birlikte bilgisayar programlarının üzerinde çalışarak geçiren Gates ve arkadaşı 1872 yılında Traf-O-Data ismindeki ilk şirketlerini kurdu. Trafik sayım ve kontrol sistemi olan programlar üreten bu şirket, kısa süre içinde 20.000 dolarlık satış yaptı. Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır. Gates, Ağustos 2019 itibariyle 110 milyar dolar net değer ile dünyanın en zengin insanıdır. Kendisi sık sık bağışlar yapmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı