Uyuyarak nasıl para kazanılır?

300 binden fazla takipçiye sahip olan Twitch yayıncısı Mizkif, yaklaşık 5 saat boyunca uyuduğu bir yayından para kazandı.

Uyuyarak nasıl para kazanılır?
Bu içerik 119 kez okundu.

Pek çok video platformu kullanıcılara verdiği reklam gelirleri ile yeni bir mesleğin doğmasına neden olmuş bir durumda. YouTuber ya da Twitcher olarak adlandırılan bu kişiler ürettikleri içeriklerin izlenme sayılarına göre bu platformlardan gelir sağlıyor.

Sponsorluk gelirleri ve kullanıcılardan  gelen bağışlar da bu kişilerin gelirlerinin artmasına katkı sağlıyor. Onlardan birisi de Mizkif  lakablı bir Twitch yayıncısı. Ancak onu bir anda gündeme getiren durum uyuyarak para kazanması.

CNN International'da yer alan bilgiye göre, 300 binden fazla takipçisi olan Twitch yayıncısı Mizkif, yaklaşık 5 saat boyunca uyuduğu bir yayından 5 bin 500 dolar (yaklaşık 34 bin TL) kazandı.

Twitch üzerinden bağış toplama özelliğini aktif hale getiren yayıncı uyuduğu anlarda izleyiciler, farklı miktarlarda bağışlar yaparak onu uyandırabilecek şeyler yapmasına imkan sağladı. Örneğin bir izleyici bağış yaptığında yayında oldukça yüksek sesli bir video beliriyor ve Mizkif'in uykusunu bölüyordu. Yaklaşık 5 saatlik uykunun ardından topladığı geliri açıklayan Mizkif, 5 bin 500 dolarlık gelirinin bir kısmını bir izleyicisine oyun konsolu hediye ederek değerlendirdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı