Aracı çalışmayınca polar giydirdi!

Doğu Anadolu’da sıcaklıklar sıfırın altına düşünce, vatandaşlar da kendilerine göre ilginç önlemler almaya başladı. Bir sürücü ise soğuktan çalışmayan aracını korumak için polar giydirdi.

Aracı çalışmayınca polar giydirdi!
Bu içerik 353 kez okundu.

Ardahan’da sıcaklıklar sıfırın altına düşünce, soğuktan çalışmayan aracını korumak isteyen bir sürücü ilginç bir çözüm buldu. Aracını polar ile saran vatandaş, aracının aşırı soğukta da çalışabilmesini sağladı.  

Doğu Anadolu’da soğuk havanın en fazla etkisini gösterdiği illerden biri olan Ardahan’da aralıklarla devam eden kar yağışının etkisiyle hava sıcaklığı Göle ilçesinde sıfırın altında 40 derece, il merkezinde ise sıfırın altında 27 dereceye kadar düştü.

Soğuk havalardan en çok şebeke suları ve açık alanda park edilen araçlar etkilenince, vatandaşlar da zor durumda kaldı.

Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Erdem, kendisine ait otomobilin soğuktan çalışmaması üzerine ilginç bir yönteme başvurdu.

İnönü Mahallesi'ndeki evinin önüne aracını park eden Erdem, otomobilinin etrafına sardığı polar bezi ile aracın altındaki mevcut sıcak havayı koruyup aracının donmasını önleyerek, sabah rahat çalışmasını sağlıyor. 

Erdem yaptığı açıklamada, uygulamayla sıfırın altında 35 derece soğuk havada bile aracını donmaktan koruyup çalıştırabildiğini belirterek, şunları konuştu:

"Aracımın etrafına sardığım poları çekerken ve toplarken birer dakikamı alıyor. Çok basit bir uygulama ile donmaya çözüm buldum. Bu uygulamadan sonra arabanın çalışmama sorunu kalmadı. Otomobilimi tek kontakla çalıştırmanın tadına varıyorum. Çünkü polar bezi ayazı engelliyor, ayrıca alttaki mevcut havayı da koruyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı