MEB'den Corona Virüs Uyarısı

MEB, bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle tüm öğrenci, öğretmen ve çalışanları zorunlu olmadıkça yurt dışına seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

MEB'den Corona Virüs  Uyarısı
Bu içerik 200 kez okundu.

Çin'in Wuhan kentinde orataya çıkan corona virüs, dünyaya yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarına göre Türkiye'nin komşu ülkelerinde de görülen virüs birçok ülkeye hızla yayılmaya devam ediyor. MEB'de hızla yayılan bu virüs için alarm seviyesini yükseltmişti. Geçtiğimiz günlerde okullara bilgilendirme videoları ve afişleri gönderen MEB virüs hakkında öğrencileri ve öğretmenleri bilgilendirmeyi amaç edinmişti. Virüse ilişkin tedbir ve önlemler alan MEB ayrıca Yurt Dışı Görevlendirme konulu bir yazı da paylaştı.

Bakanlığa bağlı Avrupa Birliği ve Dışilişkiler Genel Müdürlüğü tarafından 3 Mart tarihinde yayımlanan Yurtdışı Görevlendirme konulu, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı yazıda corona virüsüne bağlı vaka sayısının özellikle komşu ülkeler de dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde hızla arttığına dikkat çekilerek, ülkemizde gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin ilgili makamlarca alındığı belirtildi. Yazıda, öğrenci, öğretmen ve bakanlık personelinden corona virüs tehlikesi geçene kadar proje, uluslararası toplantı ve benzeri etkinlikler için zorunlu olmadıkça yurtdışına seyahat etmemeleri istendi. Ayrıca yurtdışında görevli olan bakanlık personellerinin de sağlık önlemlerine dikkat etmeleri,bulundukları resmi makamların ve Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklama ve uyarılarını takip etmeleri istendi.

corona uyarı meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı