Depremzedelere sosyal market

Elazığ’daki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Türk Kızılay’ı sosyal market oluşturdu.

Depremzedelere sosyal market
Bu içerik 43 kez okundu.

24 Ocak 2020’de merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen, 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ’daki bir çok vatandaş olumsuz etkilendi. Bölgede yaraların sarılması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türk Kızılay gönüllüleri, Elazığ’da köy köy gezerek bütün vatandaşların ihtiyaçlarını tespit etti.

Bu kapsamda, geliştirilen “sosyal market” dağıtım aracı ile ziyaret edilen köylere gıda, giysi, ayakkabı ve hijyen ürünleri gibi vatandaşların ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamak için hizmet veriyor.

Çocuklara hediyeler dağıtılıyor

Kızılay gönüllüleri, gittikleri köylerde yaşlı ve hasta vatandaşları ziyaret ediyorlar ve çocuklara Kızılay tarafından özel hazırlanmış hediyeler dağıtıp, çocukların gönüllerini kazanıyorlar.

“Vatanımız devletimiz sağ olsun”

Depremzedelerden Nedime Katılmış, çok büyük bir deprem yaşadıklarını ve bu depremden çok fazla etkilendiklerini söyledi. Bu süreçte devletin hep yanlarında olduğunu dile getiren Katılmış, "Türk Kızılay da sürekli yanımızda oldu. Çok teşekkür ederiz. Vatanımız, devletimiz sağ olsun. Devletimizin yanımızda olması bize sahipsiz olmadığımızı göstermesi bile yeter." dedi.

Diğer bir depremzede olan, Fethiye Mutlu da Kızılay gönüllülerinin ziyaretinden duyduğu mutluluğu belirterek, "Allah razı olsun, dinleyip bize hatırımızı sordular. Hep yanımızda oldular." diye konuştu.

Hayırseverlerin de yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak için gönüllülerle seferber olduklarını söyledi.

Depremde ihtiyaç sahibi her bireye ulaştıklarını ifade eden Kızılkaya, köylerde yaşayan vatandaşların sağlanan yardımlara ulaşması için dağıtım aracı ile "sosyal marketi" onların ayaklarına götürdüklerini aktardı.

Kızılkaya, bu sayede depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmeye çalışıldığını dile getirerek bu çalışmayı ellerinden geldiğince şehrin, ilçelerin ve köylerin tamamına yaymaya çalışacaklarını belirtti.

İhtiyaç sahiplerini tespit edip, bulundukları bölgeye mobil aracı göndererek ihtiyaçları karşılamaya çalışacaklarını bildiren Kızılkaya, Türk Kızılay olarak bütün bağışçıların, hayırseverlerin bağışlarının ihtiyaç duyulan noktalara ulaşması için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı