Kolonya satışları patladı!

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesiyle virüslere karşı etkili olduğuna inanılan 80 derecelik kolonyalar büyük talep görüyor.

Kolonya satışları patladı!
Bu içerik 108 kez okundu.

Çin’de ortaya çıkarak hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüsü, dezenfektan ürünlerine talebi büyük oranda arttırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saatlerinde Türkiye’de ilk koronavirüsü vakasına rastlandığını duyurdu. Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasından sonra vatandaşlar virüsten korunabilmek için çeşitli önlemler aldı. vatandaşlar koronavirüsünden korunmanın yolunu ise maske ve kolonyada buldu.

Virüs nedeniyle endişelenen vatandaşlar, kolonya ve maske edinebilmek için yarışa girdiler. Yoğun talep üzerine kolonya satışlarında patlamalar yaşandı.

Karaköy'de kolonya işletmecisi Göksel Kaygın, satışlarımız yüzde yüz arttığını kaydederek; “Virüse 80 derece alkolün hijyen sağladığını çoğu kişi bilmiyordu. Bu ortaya çıktıktan sonra satışımız bayağı bir arttı. Talebe yetişemiyoruz. Özellikle cep kolonyaları, insanların yanında taşıyacağı tipte ufak kolonyalardan şu anda yok. İnsanlar aralarında 'bunun derecesi ne' diye konuşuyorlar, biz de hemen '80 derece' diye gösteriyoruz. Daha çok limon kolonyası tercih ediliyor, o da yanlış bir inanış. Bunun önemli olan derecesi. 80 derece olması önemli. İnsanlar sadece limon 80 derece zannediyor. Aslında öyle değil, 80 derece tüm serilerdir. Doktorlar virüse karşı etkili olduğunu söylüyor, bence de etkili. İnsanlar kullansınlar. Virüs için, temizlik için, hijyen için ve temiz koku için zaten bence kolonya kullanılmalı" şeklinde konuştu.

“Koronavirüsten korunmak için kolonya kullanıyorum “

Kolonya alan vatandaşlardan Selim Turgut , koronavirüsten korunmak amacıyla sık sık ellerini yıkayıp kolonya kullandığını söyledi. Turgut, “Virüsten korunmak, mikroplardan korunmak için kolonyayı her an kullanmak iyidir. Artık sık sık kullanmaya başladım. Sabah, öğlen, akşam, hatta yatmadan önce kolonya kullanıyorum. Sürekli çantamda var. Corona virüs için kullanıyorum. Daha önce de kullanıyordum ama bu şekilde sık sık kullanmıyordum" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı