3 üniversitede eğitime ara verildi!

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğünü açıkladıktan sonra İstanbul'daki 3 özel üniversite eğitime kısa süreliğine ara verdi.

3 üniversitede eğitime ara verildi!
Bu içerik 57 kez okundu.

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının belirlenmesinin ardından İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verdi. Bahçeşehir Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve Bahçeşehir Koleji de eğitimlerine online olarak devam edeceklerini açıkladı. Kadir Has Üniversitesi, hem öğrenciler hem de çalışanlarla paylaşılan mailde, 6-10 Nisan arasında yapılacak bahar dönemi tatilinin, koronavirüs önlemi nedeniyle bugün öğleden itibaren başlayacağı ve 20 Mart'a kadar süreceği açıklandı. Açıklamaya göre; dersler 23 Mart Pazartesi başlayacak.

Türkiye’ ilk vaka tespit edildi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün gece 01.00'de kamera karşısına geçerek Türkiye için üzücü ama korkutucu olmayan haberi verdi. Bakan Koca, ülkemizde ilk vakanın tespit edildiğini açıkladı. Hastanın erkek olduğunu ve ailesiyle birlikte karantina altına alındığını söyledi. Vakanın görüldüğü il ve hastanın adı  hasta mahremiyeti için açıklanmadı.

Bilim Kurulu bugün toplanacak

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla toplanacak. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 3 bakanın katılımıyla Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek toplantının ardından saat 16.30'da basın açıklaması yapılacak.

Bakanlık alınması gereken önlemleri aldı

Türkiye'de ilk vakanın tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Twitter hesabından alınması gereken önlemler için şunları paylaştı:

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı