Ali Babacan’ın Partisi, Basına Tanıtıldı

Eski AKP’li bakan Ali Babacan, Ankara’daki Bilkent Otel’de yapılan toplantıyla yeni partisi olan DEVA Partisini tanıttı.

Ali Babacan’ın Partisi, Basına Tanıtıldı
Bu içerik 72 kez okundu.

Eski Bakan Ali Babacan, genel başkanlığını yapacağı yeni partisi Demokrasi ve Atılım Partisi’nin tanıtımını yaptı. Babacan’ın açıkladığı parti programında ülkedeki sorunların temelinde başkanlık sisteminin olduğuna dikkat çekilirken, genel başkanın en fazla 10 yıl görev yapabileceği belirtildi.

Başkanlık sisteminin demokrasiyi olumsuz etkilediğini dile getiren Babacan, hafta sonu FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olmuştu ve konuyla ilgili “Bu siyaset tarzıyla ülkenin refaha erişmesi mümkün değil, biz Türkiye için refah seviyesinin çok daha arttığı, insanların korkmadan geleceğini planladığı bir Türkiye istiyoruz. Bunları yapmazsak Türkiye çok daha kötü günleri görür” demişti.

Ali Babacan’ın yeni partisi olan DEVA partisinin tanıtım toplantısının AKP'nin kuruluşunun açıklandığı Ankara'daki Bilkent Otel'de yapılması dikkat çekti. Toplantının aynı yerde yapılması AKP’ye bir mesaj mı verilmek isteniyor? sorusunu akıllara getirdi.

Adaletten basın özgürlüğüne, ekonomiden dış politikaya kadar pek çok konuda hükûmete eleştirilen yöneltilen parti programında, DEVA partisinin başa gelmesi halinde Yükseköğretim Kurulunun da (YÖK) kaldırılacağı yer alıyor.

Genel başkanın en fazla 10 yıl süreyle görev alacağı parti programına göre, İlkeler ve Değerler Kurulu da oluşturulacak.

Korku siyasetinin herkesi yorduğunu dile getiren Ali Babacan, “Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor, Yatırımcımız, sanayicimiz önünü göremiyor, var olma mücadelesi veriyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak hâlâ önümüzde. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyalleri veriyor.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı