Corona Virüsüne yakalanan milletvekili bundan nasıl kurtuldu!

İran'da yeni tip corona virüsüne (Covid-19) yakalandığı söylenen Tahran Milletvekili Zühre İlahiyan iyileşerek hastaneden taburcu edildi. Tıp doktoru olan İlahiyan, önlemlerin alınması halinde Covid-19'dan korkulmaması gerektiğini söyledi.

Corona Virüsüne yakalanan milletvekili bundan nasıl kurtuldu!
Bu içerik 34 kez okundu.

Corona virüse yaklanan İran Tahran Milletvekili Zühre İlahiyan virüsü atlatarak hastaneden taburcu edildi. İlahiyan, "Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin, ellerinizi sıklıkla yıkayın ve ellerinizle yüzünüze temas etmekten kaçının" ifadelerini kullandı.

O anları anlattı!

Tahran Milletvekili Zühre İlahiyan, devlet televizyonunda yayımlanan görüntülü mesajında, Covid-19 teşhisi konulduktan sonra Tahran'daki Mesih Danişveri Hastanesi'nde karantina altına alındığını ve hastalığın üstesinden gelerek taburcu edildiğini söyledi. Kendisi de bir tıp doktoru olan İlahiyan, tedbirlerin alınması halinde Covid-19'dan korkulmaması gerektiğini belirterek, "Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin, ellerinizi sıklıkla yıkayın ve ellerinizle yüzünüze temas etmekten kaçının." tavsiyelerinde bulundu.

İlahiyan'ın danışmanı Mustafa Feyli, 5 Mart'ta Tahran Milletvekili'nin Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını ve hastanede karantinaya alındığını duyurmuştu.

Çin'den dünyaya yayılan Covid-19, İran'da ilk olarak 19 Şubat'ta Kum kentinde görülmüş, ardından neredeyse ülkenin tamamına yayılmıştı. Ülkede corona virüse yakalananların sayısı 8 bini aşarken can kaybı 291'e yükseldi. Covid-19 teşhisi konulan 2 bin 731 kişi ise iyileşerek taburcu edildi.

 İran'da Kovid-19 teşhisi konulan Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani de iyileşerek taburcu edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!