AVM’lerde yeni dönem!

Son dakika alınan bilgiye göre, Türkiye'de koronavirüs vakasının tespitinin ardından AVM'lerde alınan önlemler en üst seviyeye çıkartıldı.

AVM’lerde yeni dönem!
Bu içerik 46 kez okundu.

AVM'lerde termal kamera uygulamasına geçildiğini belirten Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Hüseyin Altaş yaptığı açıklamada, "Şu anda lokal olarak bazı AVM'lerde ciddi önlemler alınıyor. Termal kameraları hızla takmaya başladık. Yüksek ateşi olanlara uyarı yapacağız." dedi.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüse karşı önlemler Türkiye'de de her geçen gün artıyor. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, bazı AVM'lerde koronavirüs önlemlerinin ciddi şekilde artırıldığını ve termal kamera uygulamasına geçildiğini belirtti.

Altaş yaptığı açıklamada, "İnsanların dokunduğu ne kadar yer varsa özel olarak müdahale ediliyor. Merdivenlerden tuvaletlere kadar her yer didik didik özel dezenfeksiyon ürünleri ile detaylı bir şekilde temizleniyor."  ifadelerini kullandı.

“Paniklemeye gerek yok”

Türkiye'nin koronavirüs konusunu en iyi yöneten ülkelerden biri olduğunu belirten Altaş, "Paniklemeye gerek yok. Cumartesi günü bir çalıştayımız var. Koronavirüs konusunu burada daha detaylı görüşüp konuşacağız. Yüksek katılım bekliyoruz" dedi.

“Ziyaretçi sayımızda çok fazla değişiklik yok”

Salgının etkisi henüz alışveriş merkezlerinin ziyaretçi sayılarını etkilemediğini söyleyen Altaş," alışveriş merkezlerimizde geçen ay ile bu ay arasında giriş sayılarımızda çok fazla değişiklik yok. Ayrıca cirolara bakıldığında ise artış söz konusu" şeklinde konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!