Yunan zulmünde ölü ve yaralı sayısı artıyor

Yunanistan güvenlik güçlerinin Pazarkule Sınırkapısı’nda yaptığı sert müdahaleler sonucu 3 göçmen hayatını kaybederken 193 göçmen de yaralandı.

Yunan zulmünde ölü ve yaralı sayısı artıyor
Bu içerik 31 kez okundu.

Edirne’de Pazarkule Sınırkapısı’nda yer alan tampon bölgede, Yunan askerleri tarafından yapılan insanlık dışı müdahaleler hız kesmeden devam ediyor. Uygulanan sert müdahaleler sonucu 3 Suriyeli göçmen yaşamını yitirirken 198’i ise yaralandı. Yaralanan göçmenlerden durumu ağır olan 14’ü de çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgilere göre,  tampon bölgede ve Meriç Nehri hattı boyunca bekleyen ve Yunan askerlerince yapılan şiddetli müdahaleler sonucu yaralanan 2 binden fazla göçmene sahra hastanelerinde ve il genelindeki  diğer hastanelerde tedavi edildi.

Göçmenlerin Edirne’den Avrupa’ya geçmek için gelmeye başladıkları 28 Şubat tarihinde Adil Ghazzal adlı Fas uyruklu kişi Meriç İlçesi’nde atılan gaz kapsülü sebebiyle hayatını kaybetti.

2 Mart 2020 tarihinde ise Enez İlçesi’nde Suriye uyruklu Muhammad Arab ve 4 Mart’ta tampon bölgede Pakistanlı Muhammed Gulzar, gerçek mermi ile ateş açılması sonucu yaşamını yitirdi.

Ne olmuştu?

Suriye’nin İdlib kentinde Esed rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yapılan hava saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit olmuştu. Hain saldırı üzerine Türkiye’den Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilere engel olunmayacağı duyurulmuştu. Bu açıklama üzerine göçmenler Yunanistan ve Bulgaristan sınırında bulunan Edirne’ye doğru yola çıkmıştı.

Avrupa’ya geçmek isteyen mülteciler, Yunan askeri güçlerinin sert müdahalesi ile karşı karşıya kalmıştı.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı