Provokatif koronavirüs paylaşımlarına ceza!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, koronavirüs (kovid-19) ile alakalı toplumu endişeye düşürme amaçlı yapılan paylaşımlar sebebiyle, 29 kişi hakkında işlem yapılmasını ilgili birimlere iletti.

Provokatif koronavirüs paylaşımlarına ceza!
Bu içerik 43 kez okundu.

Türkiye’de, ilk koronavirüs vakasının görülmesiyle birlikte ülkede büyük bir panik oluştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaklalar sonrasında koronavirüs, Türkiye’nin gündemine oturdu. Bu durum sosyal medyada iletişim kirliliği oluşmasına sebep olurken, sosyal medyada yaptıkları provokatif paylaşımlar yapan 29 kişi hakkında gerekli işlemlerin yapılması için İstanbul Başsavcılığı harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, "Genel güvenliği ve iç huzuru tehdit eder mahiyetteki maksatlı yayın, yalan haber ve paylaşımlar hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığı" bildirildi.

Siber polislerce, söz konusu paylaşımları yaptığı belirlenen 29 kullanıcı tespit edildi. Bu kişilere ait bilgiler, gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili birimlere bildirildi. Emniyet yetkilileri, vatandaşlardan konuyla ilgili sadece resmi yetkililerin açıklamalarını dikkate almalarını ve sosyal medyadaki bu tarz asılsız paylaşımlara itibar etmemelerini istedi.

 

İzmir’de de soruşturma başlatıldı

Sosyal medya üzerinden virüsle ilgili panik ve korku yaratmak amacıyla paylaşım yapanlara yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da soruşturma başlatıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Son dönemde dünyada çok sayıda insanın ölümüne neden olan yeni tip 'Koronavirus' (Kovid-19) ile ilgili olarak halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla, genel güvenliği ve iç huzuru tehdit eder mahiyetteki maksatlı yayın, yalan haber ve paylaşım yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı