Afrika örgüsü nedir? Nasıl yapılır? Afrika örgüsü saç fiyatları ne kadar?

Günümüzde moda olan ve herkes tarafından ilgi gören, beğenilen Afrika örgüsü saç modeli ile ilgili merak edilen her şeyi derledik. Afrika örgüsü nedir? Afrika örgüsü nasıl yapılır ve güncel Afrika örgüsü fiyatları ne kadardır?

Afrika örgüsü nedir? Nasıl yapılır? Afrika örgüsü saç fiyatları ne kadar?
Bu içerik 49 kez okundu.

Saçlar, kadın ve erkek farketmeksizin her insan için bir imaj ve süsleme aracı olmuştur. Özellikle kadınlar çeşitli saç modelleriyle yeni imaj oluşturmakta ve bu imaj dış görünüşlerine büyük bir değişiklik ve güzellik katmaktadır. Günümüzde en moda ve kadınların favorisi olan saç imajlarından birisi de Afrika örgüsüdür.

Afrika örgüsü nedir?

Afrika saç örgüsü, Afrika'lı yerli kadınların küçük yaşlardan itibaren saçlarını örerek kullandıkları geleneksel saç modelidir. Saçın sentetik saç eklenerek örülmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. İnce ince örülerek, sentetik saç eklemesiyle de iyice uzatılarak ve şekil vererek yapılmaktadır.

Afrika örgüsü saç nasıl yapılır?

Afrika saç örgüsü yapımı oldukça meşakkatlidir. Afrika örgüsü saç modeli kişinin kendi saçlarına harici sentetik saç eklenerek örülmektedir. Kişinin kendi beğenileri ile uzmanın beceresi neticesinde çok profesyonel ve farklı Afrika saç örgüsü modelleri yapmak mümkündür. Çok çeşitli Afrika saç örgüsü modelleri yapmak mümkün olduğu için işin uzmanlarına yaptırılması tavsiye edimektedir. Uzun süren ve uğraş isteyen bir işlemdir, yapımı için uzun vakitler gerekmektedir.

Güncel Afrika örgüsü saç modeli ne kadardır?

Afrika örgüsü saç yapımı kişinin saç uzunluk boyutuna göre 50cm, 70cm ve 90cm olarak değişmektedir. Fiyatlar ortalama olarak 300 ile 700 lira arasında uzmanın deneyimine ve yaptırılan işleme göre farklılık göstermektedir. 

Afrika örgüsü yapılmış bir saça nasıl bakım yapılır?

Bu saç modelinde normal saçlarınızda olduğu gibi her gün ya da iki günde bir yıkama işlemi yapmanıza gerek kalmıyor. Haftada bir veya iki kere yıkama işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Saç diplerinin düzenli bir şekilde hava alma imkanı bulunmadığından dolayı koku problemleri yaratabilir. Çok aşırı ve sıcak havalardan kaçınmak gerekiyor. Saç parfümleri kullanmak bu kokunun önüne geçmenize imkan sağlayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!