Tüm seyahatler askıya alındı!

Ülkeler, tüm dünyayı tehdit eden yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamda, ABD Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya aldı.

 Tüm seyahatler askıya alındı!
Bu içerik 82 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, korona virüs salgınına ilişkin alınacak önlemleri Oval Ofis’te yapılan bir yayınla duyurdu.

Trump,  Cuma gecesi itibariyle Avrupa’dan gelen tüm uçuşların 30 gün süreyle askıya alındığını açıkladı. İngiltere’nin bu karardan muaf tutulduğunu dile getiren Trump, söz konusu kısıtlamanın ticaret ve kargo uçuşlarını kapsamadığını kaydetti.

Avrupa Birliği’nin, gerekli önlemleri almada başarısız olduğunu savunan ABD Başkanı Trump, ABD’ye Avrupa ülkelerinden gelen kişiler vasıtasıyla virüsün taşındığını iddia etti.

Sağlık uzmanlarıyla görüştükten sonra, ABD halkının sağlığını korumak için güçlü ama gerekli önlemler aldığını belirten Trump, "Yeni vakaların bizim topraklarımıza girmesini önlemek için cuma gecesinden geçerli olmak üzere Avrupa'dan ABD'ye tüm seyahatleri askıya alıyoruz. Bu kısıtlamalar sahadaki duruma göre ayarlanacak. Uygun izlemelerden geçen ABD'liler için istisnalar olacak." ifadelerini kullandı.


 

"İngiltere, bu uygulamadan muaf"

Trump, alınan bu önlemlerin ticaret ve kargoyu etkilemeyeceğini  vurgulayarak; bu uygulamadan İngiltere'nin de muaf olacağının altını çizdi.

Trump, Çin ve Güney Kore'deki durumu takip ettiklerini, durumlarının iyiye gitmesi halinde bu ülkelere karşı alınan önlemlerin yeniden değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı