Satışlar yüzde 79 oranında düştü!

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını, uluslararası ticareti olumsuz yönde etkilerken, en büyük darbeyi ise virüsün anavatanı olan Çin aldı.

Satışlar yüzde 79 oranında düştü!
Bu içerik 65 kez okundu.

Çin, corona virüsün etkilerini en sert şekilde görmeye devam ediyor. Korona virüs salgını ndeniyle Çin’de otomobil satışlarında yüzde 79.1 oranın da düşüş yaşandı.

Çin'de otomobil satışları şubat ayında saygın sebebiyle taleplerin azalması sonucu yüzde 79.1’ e kadar düşerek tarihin en büyük aylık daralmasını kaydetti.  

Çin otomobil üreticilerini temsil eden Çin Otomobil Üreticileri Derneği (CAAM) yaptığı açıklama ile, satışların art arda 21. ayda daralarak şubat ayında 310,000'e düştüğünü duyurdu.

Birliğin yetkililerinden Chen Shihua ise; "otomobil satışları 2005'ten beri görülmeyen seviyelere döndü" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Birliğin yetkili isimlerinden biri de geçen ay verdiği bir demeçte, yılın ilk yarısında satışların yüzde 10'dan fazla gerileyebileceğini öngördüğünü ifade etmişti.Donfgeng Motor Group ve ortakları Honda Motor, Renault, Peugeot gibi otomobil şirketleri virüs nedeniyle fabrikalarının üretim yapmasını yeniden ertelemişti. Tesla da Şanghay'daki üretim sürecini durdurmuştu.  

Wuhan’daki yetkililerin çeşitli sektörlerde uygulanan yasakları kaldırmasıyla Honda bölgedeki fabrikasında sınırlı üretime geçmiş, Nissan Motor da Xiangyang'da üretime kısmen devam edeceğini duyurmuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı