Korona virüs için tarih verildi! Bitiyor

Korona virüsünü araştıran Ulusal Sağlık Komisyonu ekibinden Zhong Nanshan, tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün haziranda bitmesini öngördüklerini açıkladı.

Korona virüs için tarih verildi! Bitiyor
Bu içerik 88 kez okundu.

Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan bir ekip Çin’de korona virüse karşı çalışmalar yürütüyor. Ekibin başında bulunan Zhong Nanshan, korona virüse ilişkin açıklamalarda bulundu. Nanshan, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) pandemi olarak ilan ettiği corona virüsü salgınına ilişkin tarih vererek haziran ayında salgının sona ereceğini iddia etti.

Nanshan, korona virüsüyle enfekte olan hastalarda enfeksiyon belirtilerinin yeniden görülme olasılığınında düşük olduğunu sözlerine ekledi.

Bir flaş corona virüs açıklaması da İsrail’den geldi. İsrailli bilim insanlarıaşı çalışmalarını önemli bir noktaya getirdiklerini duyurdu.

Zhong Nanshan kimdir?

Zhong Nanshan, 2002 yılında yine Çin’de ortaya çıkan SARS virüsünü bulmuştu. Ayrıca Nashan, 2005-2009 yılları arasında Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Başkanlığı yaptı.

Ölü sayısı 4 BİN 638 ulaştı

Corona virüs salgını sebebiyle,  hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 638'e ulaştı. Virüs, 124 ülkeye yayılırken 126 bin 628 kişi ise korona virüs ile enfekte oldu.

Korona virüsü vakalarının ve ölümlerinin en çok görüldüğü ülke virüsün çıkarak yayıldığı ülke olan Çin iken, Çin’i İtalya ve İran takip ediyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!