Korona virüsden sonra bir tehlike daha! Türkiye sınırında!

Tüm dünyada paniğe neden olan korona virüs salgının ardından bir tehlike daha yaklaşıyor. İran ve Irak sınırına kadar gelen çekirge istilası Türkiye’nin de kapısına dayandı.

Korona virüsden sonra bir tehlike daha! Türkiye sınırında!
Bu içerik 66 kez okundu.

Afrika’da ortaya çıkarak alarm verdiren yaklaşık 400 milyar çekirge İran ve Irak’a kadar gelerek kapımıza dayandı.

İlk olarak Afrika’da görülen çekirge istilası, yönünü Hindistan’a oradan da Çin’e çevireceği öngörülüyordu. Ancak beklenen olmayarak çekirgeler istikamet değiştirerek önce Pakistan’a oradan da İran Ve Irak’a yöneldi. Çekirgelerin Irak’tan sonraki durağının ise Türkiye olduğu tahmin ediliyor.

Çekirgeler Irak’ın Güneyini işgal etti

Irak'a kadar ilerleyen büyük çekirge sürüleri, ülkenin  güney bölgesini adeta işgal etmiş durumda. Tarım arazilerine saldıran çekirgeler, tarım ürünlerine büyük zarar verdi. Bu durumdan mağdur olan ülke halkı, yetkililerden çekirge istilasına karşı önlem alınması yönünde çağrıda bulundu.

Uzmanlar da  küresel ısınmanın etkilerinin şiddetli görüldüğü Türkiye’nin de tehlike altında olduğunu kaydetti.

Çekirge istilasına ilişkin yapılan değerlendirmelerde sınır ülkeler olan İran ve Irak’a  kadar ilerleyen çekirgelerin ciddi bir tehdit oluşturabileceği vurgulanıyor.  Uzmanlar, daha önce Şanlıurfa'da benzer böcek istilalarının yaşandığına dikkati çekerek tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!