MEB’ten flaş karar!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip Korona virüsü (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında okullarda yeni bir karara imza attı.

MEB’ten flaş karar!
Bu içerik 71 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, il müdürlüklerine gönderdiği bir yazı ile korona virüs salgını sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde okullarda yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinliklerin iptal edildiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın imzası bulunan yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni korona virüs vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde arttığı kaydedilerek; sosyal etkinliklerin durdurulduğu bilgisine yer verildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni virüsün hızla yayıldığı yönünde verilerin de  verildiği  yazıda, alınan önlemler kapsamında Türkiye’de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda alınması gereken önlemler;

Yeni tip korona virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.” ifadelerine yer verilen bu yazı ile bildirildi.  

MEB’in gönderdiği yazıda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı bilgisi de yer alıyor.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı