Sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi?

Tüm dünyayı tehdit eden corona virüs (Covid-19) salgınınına karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Bu önlemler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı da gündemde yerini aldı. Konuyla ilgili olarak iki milletvekili, Sağlık Bakanı’na teklif verdi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi?
Bu içerik 204 kez okundu.

Türkiye’de yeni tip corona virüs salgınında vaka sayısının 18’e yükselmesi sokağa çıkma yasağını gündeme getirdi.

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Twitter üzerinden çağrı yaparak; sokağa çıkma yasağı teklifi sundu.

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Türkkan’ın tweeti şu şekilde;

“Sayın Bakan, İtalya örneği önümüzde. Yarından tezi yok, sokağa çıkma yasağını uygulayın. İlk etapta gereksiz bulanlar olacaktır ama bu bu ülkeyi bir felaketten koruyup, sorumluluğunuzun gereğini yapmış olursunuz.”
İyi Parti Isparta Milletvekili Cesur ise;

“Türkiye’ye gelene kadar, Sağlık Bakanlığı'nın tedbirleri yeterliydi. Şimdi sıkıntı büyük ve hızla yayılabilir. Derhal; ohal-15 gün sokağa çıkma yasağı ilanıyla İtalya gibi her gün yüzlerce kayıp vermekten halen kurtulabiliriz. Hükümetimize tüm samimiyetimle doktor olarak sesleniyorum!” ifadelerini kullandığı tweeti ile Bakan Koca’ya çağrıda bulundu.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

Sokağa çıkma yasağı, hükümet veya valililer tarafındanyapılan açıklama ile ilan ediliyor. Fakat şimdiye kadar hükümet yetkilileri veya herhangi bir milletvekili, sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Öte yandan, Sağlık Bakanı Koca’nın vaka sayısının 18’e yülseldiğini açıkladığı tweet sonrasında Twitter kullanıcıları, platform üzerinden bir an önce sokağa çıkma yasağının getirilmesi konusunda taleplerini bildirdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı