Önce indirim sonra zam!

Geçen hafta benzine yapılan iki indirimin ardından zam geliyor. Benzine bu gece yarısından sonra geçerli olacak 7 kuruş zamma gidilecek.

Önce indirim sonra zam!
Bu içerik 107 kez okundu.

Akaryakıt fiyatları, coronavirüs (Covid-19) salgınının küresel ekonomiye etkisiyle dalgalanmalar yaşıyor. Geçen hafta benzine, dalgalanmalara bağlı olarak iki büyük indirim yapılmıştı. Ancak geçen haftaki indirimin ardından bu kez zam bekleniyor. Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 7 kuruş zaman yapılacak.

Her ilde küçük farklılıklar görülse de yapılan iki büyük indirimden sonra Ankara'da ortalama 5,62 liradan satılan benzin 5,55 liraya yükselecek.

Benzinin litresi, İstanbul'da 5,53'ten 5,60 liraya İzmir'de ise 5,63'ten 5,70 liraya çıkacak.

Düşen petrol fiyatlarına bağlı olarak geçen hafta benzinin litre fiyatında iki büyük indirime gidilmişti. Toplamda 1,1 liraya varan indirimler sonucu, benzin motorin düşük fiyatlardan satılmıştı.

Öte yandan, motorinin litresi Ankara'da 5,74; İstanbul'da 5,67; İzmir'de ise 5,75 liradan işlem görüyor.

Zammın ardından indirim beklentisi

Brent petrol ve ürün fiyatlarının düşüşe geçmesi gelecek olan zamdan sonra indirim beklentisini arttırıyor. Düşüşün etkisiyle Çarşamba gününden geçerli olmak üzere en az 6 kuruş indirim hesaplaması yapılıyor. Motorinde ise yine Çarşamba gecesi 20 kuruş civarında bir indirim söz konusu olabilir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı