İstanbul’da büyük corana virüs karantinası!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de corona virüs vakasının 18’e yükseldiğini duyurmuştu. Vakanın daha fazla yükselmemesi için alınan önlemler kapsamında İstanbul’da iki öğrenci yurdu için boşaltılma talimatı verildi.

İstanbul’da büyük corana virüs karantinası!
Bu içerik 315 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile corona virüs vaka sayısının 18’e yükseldiğini bildirmişti. Vaka sayısınının daha fazla rakama ulaşmaması adına alınan önlemler devam ediyor.

Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 3 bin 200 kişi kapasiteli Güngören’deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu ile Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Florya Kız Yurdu’na boşaltılma talimatı verildi.

Bu yurtlarda kalan öğrencilerden gün içerisinde yurttan çıkmaları istendi.

Boşaltılan yurtlarda, umreden gelenler ile yurtdışından gelecek olanların 14 gün boyunca karantinada tutulacağı öğrenildi.

Öğrenciler tepki gösterdi

Florya Beşyol’da bulunan kız yurdunda kalanlara umreden dönenlerin yerleştirileceği bildirilerek ayrılmaları istenmesi üzerine  gidecek yerleri olmadığını söyleyen bazı öğrenciler duruma tepki gösterdi.

3200 kişilik yurt karantinaya hazırlanıyor

3200 kişi kapasitesi olan Güngören’deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu, öğrencilerden 16 Mart (bugün) saat 12:00’a kadar yurdu terk etmelerini istedi. Memleketlerine dönemeyecek öğrencilerin ise belediyeye ait otobüslerle İstanbul’daki başka yurtlara yerleştirileceği bildirildi.

Eşyalarını toplayan öğrenciler, yurda gelen otobüslere binerek yurdu terk ettiler.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı