WhatsApp’tan beklenen özellik kapıda!

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır beklenen bir özelliği çok yakında kullanıcılarının erişimine sunacak.

WhatsApp’tan beklenen özellik kapıda!
Bu içerik 120 kez okundu.

Facebook’un bünyesinde olan uygulamalardan biri olan WhatsApp, yeni özelliklerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda en yeni özellik olarak ‘kendisini belirlenen süre içerisinde silen mesaj altyapısı’ karşımıza çıkıyor.

Yeni altyapı, tahmin edildiği kadarıyla tüm karşılıklı iletişimi değiştirecek boyutta. Kişinin görüşme ayarlarını değiştirmesi halinde sohbet içerisinde tüm mesajlar belirli bir süre sonra otomatik olarak silinecek.

Bu özellik, kişisel veri (bilgi güvenliği) için harika bir fikir olarak öne çıkıyor. Şirketin kişilere sunduğu silme süreleri ise şimdilik “1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl” olarak görünüyor.

Şu an sadece WhatsApp’ın en son Android betasında hizmete sunulan özellik, tam olarak ne zaman tüm kullanıcılara hizmet vereceği konusunda herhangi bir açıklama mevcut değil.

Bu özelliğin bireysel görüşmelerin yanı sıra grup mesajlaşmalarında kullanılabileceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

WhatsApp’ın son güncellemesi

WhatsApp’a son olarak koyu arayüz özelliği gelmişti. WhatsApp geçtiğimiz hafta yıllardır beklenen koyu arayüz modunu hem iOS hem de Android  kullanıcılarının hizmetine  sundu.

Bu mod ile özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar, daha az enerji harcamaya başladı. Öte yandan karanlık ortamdan mesajlaşma kolaylığı da sağlayan koyu arayüz modu, tamamen siyah seçeneğiyle hizmet sunuyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı