Belediye Başkanının kızı için karantina kuralı çiğnendi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kızı ABD’den yüksek ateşle döndü.

Belediye Başkanının kızı için karantina kuralı çiğnendi
Bu içerik 44 kez okundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanının kızı ABD’den döndü. ABD’den yeni dönen Şahin’in karantina kurallarına uymadığı iddia edildi. Yüksek ateşi çıkan Şahin Sankopark özel Hastahanesine kaldırıldı.

Fatma Şahin, Kızının karantina kurallarına uyduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Şahin açıklamasında şunları söyledi: Sosyal medyada üretilen asılsız bilgiler de en az #koronavirüs kadar hızlı yayılıyor. 

Kızımın yurtdışından geldiği doğru. Ama kendisinin herhangi bir rahatsızlığı yok çok şükür.

Ve yurtdışından gelenlere uygulanan rutin karantina neyse ona da o uygulanıyor.

Bilginiz olsun.

 

Fatma Şahin kimdir?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 Gaziantep doğumludur. Babası Mustafa Kıymık, annesi Perihan Kıymık’tır. 2 kız 1 erkek kardeşin en büyüğüdür. İlköğrenimini İstiklal İlkokulunda, lise öğrenimini Kız Lisesinde tamamladıktan sonra. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. Okul bittikten hemen sonra özel bir şirkette İşletme Mühendisi olarak göreve başlamış, 18 yıl boyunca İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Fatma Şahin, 2001 yılında Ak Parti Gaziantep İl Kurucu üyesi olmuş, 2002 seçimlerinde Gaziantep milletvekili seçilmiştir. 22. 23. ve 24. Dönem Gaziantep milletvekilliği görevinde bulunmuştur. 2007 yılında Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda görev yapmıştır.

Fatma Şahin, 6 Temmuz 2011’de açıklanan 61. Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev almıştır. Yürüttüğü bakanlık görevinden 26 Aralık 2013 tarihinde ayrılıp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yüzde 54,7 lik oy oranıyla seçilerek, Türkiye’nin İlk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olarak göreve başlamıştır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!