İstanbul’da tarihi görüntü!

Corona virüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında vatandaşların dışarı çıkmadığı İstanbul’da, kalabalığıyla bilinen meydanlar bomboş kaldı.

İstanbul’da tarihi görüntü!
Bu içerik 114 kez okundu.

Tüm dünyayı tehdit eden corona virüs salgınını önlemek amacıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere hükümet yetkilileri dışarı çıkılmaması konusunda uyarıyor.

Uyarıları dikkate alan İstanbullular, kentte kalabalığı ile bilinen meydanların boş kalmasına sebep oldu.

Her gün binlerce insanın geçtiği Eminönü meydanı, salgın nedeniyle vatandaşların dışarı çıkmamasıyla boş kaldı. Önünde kalabalık eksik olmayan Tarihi Mısır Çarşısı ve Yeni Cami’de de çok az sayıda insan görüldü.

Eminönü'de yer alan balık ekmek satan teknelerin önü ile hemen yakınındaki otobüs durakları da adeta sessizliğe büründü.

Eminönü iskelelerin önünde kalabalık oluşmazken, her gün binlerce aracın kıta değiştirmek için kullandığı feribot iskelesinde ise ancak 3-4 araçlık kuyruklar oluştu.

Galata Köprüsü’nden geçen araçlar bir elin parmağını geçmiyor

Karaköy Meydanı da sessizlikten nasibini alırken  Galata Köprüsü'nden geçen araç sayısı da bir elin parmağını geçemeyecek  kadar azdı.

Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstererek önünde uzun kuyrukların oluştuğu Galata Kulesi’nin balkonu ise boş kaldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!