Eurovision’a corona virüs engeli!

Bu yıl 65. kez düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması, dünya genelinde seyreden corona virüsü salgını sebebiyle iptal edildi.

Eurovision’a corona virüs engeli!
Bu içerik 91 kez okundu.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın  bu yıl 65’inci kez düzenlenmesi planlanıyordu. Yarışma, 2019 yılında ‘Arcade’ şarkısıyla kazanan Hollanda’da yapılacaktı.

12 – 16 Mayıs 2020 tarihleri  arasında Rotterdam’da yer alan Rotterdam Ahoy’da düzenlenmesi beklenen şarkı yarışması, dünyayı saran corona virüsü salgını dolayısıyla iptal edildi.

Organizasyon yetkilileri yaptıkları açıklamada; “Rotterdam’daki Eurovision Şarkı Yarışması 2020’nin iptalini duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Etkinliğe planlandığı şekilde devam etmek imkansız” ifadelerini kullandı.

Türkiye, 2013’ten beri katılmıyor

41 ülkenin katılması beklenen Eurovision Şarkı Yarışması’na Bulgaristan ve Ukrayna da bir yıl aradan sonra geri dönecekti. Karadağ ve Macaristan ise yarışmadan çekilme kararı almıştı.  

Türkiye, yarışmaya ilk 1975 yılında, Ajda Pekkan ile katılarak 15. oldu. 2003 yılında ise ‘every way that I can’ şarkısıyla Sertap Erener Türkiye’ye birinciliği getirdi. 2004 yılında ülkemizde düzenlenen yarışmada Athena ‘For Real’ şarkısı ile temsil ederek 4. olmuştu.

Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması’na 2013’ten itibaren katılmayarak 7 yıl ara vermişti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı