İmamoğlu’ndan flaş açıklama!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında İstanbul’da corona virüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

İmamoğlu’ndan flaş açıklama!
Bu içerik 69 kez okundu.

Semt pazarlarında sadece gıda ürünlerinin satılması, pazarcıların maskeli ve eldivenli olarak görev yapması ve pazarların kurulmadan önce dezenfekte edilmesini  tavsiye eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  bu süreçte doğalgaz ve su kesintisi yapılmayacağını da dile getirdi.

39 ilçe belediyesi ile irtibat kurarak 462 semt pazarının açılıp açılmaması konusunu uzun uzun tartıştıklarını akteran İmamoğlu,  pazarlar konusunda yetkili olan ilçe belediyelerine ve ilgili diğer kurumlara bazı tavsiye kararı aldıklarını duyurdu.

“Sadece gıda ürünleri satılacak”

Sadece gıda ürünlerinin satılacağı pazarlar kurulması konusunda tavsiye kararı aldıklarını kaydeden İmamoğlu, “pazarcıların maske ve eldiven takması, pazarların kurulmadan önce dezenfekte edilmesine karar verdik” ifadelerini kullandı.

İzinler iptal edildi

İmamoğlu, İBB’nin sahada görev yapan zabıta, itfaiye ve temizlik çalışanlarının izinlerinin kaldırıldığını da yaptığı açıklama ile duyurdu.

Suyu kesilen evlere tekrardan su veriliyor

Salgın sürecinde doğalgaz ve su kesintisi yapılmayacağını vurgulayan İBB Başkanı İmamoğlu, daha önce borcu nedeniyle suyu kesilen evlere ise yeniden su verilmeye başlandığını dile getirdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı