Corona virüs nedeniyle AVM’ler kapanıyor

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ait olan Akasya ve Akbatı AVM'lerinin kapatılacağı borsaya bildirildi. Öte yandan, Nişantaşı'nda bulunan City's AVM de kapandı.

Corona virüs nedeniyle AVM’ler kapanıyor
Bu içerik 79 kez okundu.

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan yapılan açıklamada;  

“Dünyada ve ülkemizde devam eden üzücü gelişmeler neticesinde alışveriş merkezlerimizde faaliyet gösteren mağazaların çalışanları, ziyaretçilerimiz ve şirket çalışanlarımızın sağlığını önceliklendirerek, alışveriş merkezlerimizin faaliyetlerini geçici bir süre için durduruyoruz.

Ülke olarak bu süreci en kısa zamanda atlatarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden aynı heyecanla devam edeceğimize inanıyoruz. Gelişmelerle ilgili tüm yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.” ifadeleri kullanıldı.

CITY’S AVM kapatıldı

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada AVM’lerin kapanması yönünde tavsiye kararı verdiklerini açıklamıştı. Açıklamanın ardından İstanbul Nişantaşı semtinde bulunan City’s AVM kapatıldı.

ANKAMALL 110 dükkan kapalı

Yeni Gimat GYO, KAP’a yaptığı bildirim ile, sahibi olduğu Ankamall AVM’deki 350 dükkandan 110’un corona virüs salgını nedeniyle kapatıldığını açıkladı. Yeni Gimat, kamu otoritesinden bir bildirim gelene kalan Ankamall AVM’yi açık tutmaya devam edeceklerini de açıklamalarına ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı