Sağlık Bakanı Koca, hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın ölümüyle birlikte corona virüsten ölenlerin sayısının 3’e yükseldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı!
Bu içerik 113 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini doğruladı. Koca, "Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 olmuş oldu"  ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM’de düzenlenen özel Corona virüs oturumunda  muhalefet milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Toplantıda konuşan Koca, Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili  ise; “4 gün önce bizim eski Gata denilen hastanemize müraacat ediliyor.Daha önce koah hastası. Yaklaşık 6 saat sonra da ex kabul ediliyor. O dönemde yapılan test de negatif çıkıyor. Şüpheli olabilir düşüncesiyle çevresi taranıyor. Bu tarama sürecinde eşi dahil pozitif çıkanlar oldu” şeklinde konuştu.

Koca, “Başta negatif sonra pozitif olabilir. Başta pozitif olan üç gün sonra negatif olan sonra tekrar pozitif olan vakamız da var” diyerek; “Bu dönemde nasıl hassasiyetle yaklaştığımızı yani taramaya çıktığımızı gösterdik. Önlemimizi aldık” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı