Muhterem Nur hayatını kaybetti!

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bir süredir Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren 88 yaşındaki Muhterem Nur'un hayatını kaybettiği duyurdu. Daha önceleri birkaç defa da Muhterem Nur hakkında böyle bir iddia ortaya atılmış ancak kısa bir süre sonra bu haberlere yakankama gelmişti. Bir süredir böbrek yetmezliği ve solunum yolları enfeksiyonu tedavisi gören Muhterem Nur, hastaneye kaldırılarak durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınmıştı. Muhterem Nur kimdir? Gerçek adı Aysel Kısa Akbaş olan Muhterem Nur 31 Aralık 1932'de Manastır'da dünyaya geldi. Annesi ve babasını hiç görmeyen sanatçı, teyze dediği bir kadın tarafından büyütüldü. 1942 yılında İkinci Dünya Savaşı’ndan kamyonun altında kaçırılarak İstanbul’a getirildi. Teyzesi yeni bir nüfus cüzdanı çıkartarak Muhterem ismini verdi. İlk öğretimini Eyüp’te tamamlayan Nur, 14 yaşında Eyüp’te bir dokuma fabrikasında iş hayatına adım attı. Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak sinema hayatına başlayan Muhterem Nur, daha sonra 1952’de Osman Seden’in yönettiği Kanun Namına filminde oynayarak oyunculuk hayatına devam etti. İlk başrolünü ise Boş Beşik filminde oynadı. 1958 yılında Üç Arkadaş filminde Fikret Hakan, Salih Tozan ve Semih Sezerli gibi oyuncularla başrolü paylaştı ve bu filmle yıldızı parladı. 1963 yılında Işın Kaan ayrılan Nur, 1986 yılında Müslüm Gürses ile dünya evine girdi. 2013 yılında ise eşi Müslüm Gürses’i kaybetti.

Muhterem Nur hayatını kaybetti!
Bu içerik 42 kez okundu.

Bir süredir Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren 88 yaşındaki Muhterem Nur'un hayatını kaybettiği duyurdu.

Daha önceleri birkaç defa da Muhterem Nur hakkında böyle bir iddia ortaya atılmış ancak kısa bir süre sonra bu haberlere yakankama gelmişti.

Bir süredir böbrek yetmezliği ve solunum yolları enfeksiyonu tedavisi gören Muhterem Nur, hastaneye kaldırılarak durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınmıştı.

Muhterem Nur kimdir?

Gerçek adı Aysel Kısa Akbaş olan Muhterem Nur 31 Aralık 1932'de Manastır'da dünyaya geldi. Annesi ve babasını hiç görmeyen sanatçı, teyze dediği bir kadın tarafından büyütüldü.
1942 yılında İkinci Dünya Savaşı’ndan  kamyonun altında kaçırılarak İstanbul’a getirildi. Teyzesi yeni bir nüfus cüzdanı çıkartarak Muhterem ismini verdi.

İlk öğretimini Eyüp’te tamamlayan Nur, 14 yaşında Eyüp’te bir dokuma fabrikasında iş hayatına adım attı.

Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak sinema hayatına başlayan Muhterem Nur,  daha sonra 1952’de  Osman Seden’in yönettiği Kanun Namına filminde oynayarak oyunculuk hayatına devam etti.

İlk başrolünü ise Boş Beşik filminde oynadı. 1958 yılında Üç Arkadaş filminde Fikret Hakan, Salih Tozan ve Semih Sezerli gibi oyuncularla başrolü paylaştı ve bu filmle yıldızı parladı.

1963 yılında Işın Kaan ayrılan Nur, 1986 yılında Müslüm Gürses ile  dünya evine girdi. 2013 yılında ise eşi Müslüm Gürses’i kaybetti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O şirket de corona nedeniyle üretime  ara verdi
O şirket de corona nedeniyle üretime ara verdi
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'tan beklenen özellik geliyor!