Asker uğurlamalarına izin verilmeyecek!

İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine corona virüs önlemleri kapsamında toplu asker uğurlama törenlerine geçici süre izin verilmemesine ilişkin bir yazı gönderdi.

Asker uğurlamalarına izin verilmeyecek!
Bu içerik 62 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine asker uğurlama töreniyle ilgili  bir yazı göndererek valiliklerden  asker uğurlama törenlerinde vatandaşların toplu olarak biraraya  gelmesi corona virüs salgını riskini artıracağı için bu faaliyetlerin geçici süreyle gerçekleşmesine izin verilmemesini istedi.

Asker uğurlama töreninde corona virüs önlemleri hiçe sayıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda, corona virüs salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması, düğün, konferans, seminer vb toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi olmak üzere bir çok farklı tedbir alındığı hatırlatıldı.

Yazıda, alınan tedbirlere ek olarak; askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerini düzenlendiği, bu durumun ise salgın riskini artıracağı değerledirildiğinden, bu tür faaliyetlerin geçici süreliğine gerçekleşmemesi gerektiği kaydedildi.

Valiliklerden, bu kapsamda söz konusu faaliyetlere geçici süreyle izin verilmemesi için İl/ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarından gerekli kararların alınarak, vatandaşlara duyurulması, kararlara uymayanlar hakkında gerekli idari ve adli işlemlerin yapılması talep edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı