Corona virüs salgını nedeniyle kamuda idari izin

Memur-Sen, Sendika Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na yazı göndererek; “Kamu kurum ve kuruluşlarında faaliyetlerin devamını sağlayacak şekilde asgari düzeyde personel bulundurulmasını, diğer personelin ise ‘idari izinli’ sayılmasını” telep etti.

Corona virüs salgını nedeniyle kamuda idari izin
Bu içerik 74 kez okundu.

Memur-Sen, ölümle sonuçlanan corona virüs salgının başlamasının ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'na bir yazı gönderdi.

Yazıda,  “Kamu kurum ve kuruluşlarında faaliyetlerin devamını sağlayacak şekilde asgari düzeyde personel bulundurulmasını, diğer personelin ise ‘idari izinli' sayılmasını” istedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konuya ilişkin Memur-Sen'in talebini kendi sosyal medya hesabından da paylaşarak; “Yaşanan son gelişmelerde vaka sayılarının artması ve ölümlerin meydana gelmesinden dolayı kamu kurum ve kuruluşların faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması, diğer personelin idari izinli sayılması ve bu konuda ivedilikle kurum yöneticilerinin yetkilendirilmesi hususunda gereğinin yapılmasını önemle arz ederiz.” dedi.

Devlet Personel Başkanlığı’nın verilerine göre sözleşmeliler de dahil olmak üzere Türkiye’de üç milyonu aşkın memur bulunuyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı