İstanbul'da yollar boş kaldı!

Türkiye'de corona virüsün görülmesiyle İstanbul’da başlayan trafik yoğunluğundaki düşüş, haftanın ilk gününde de sürdü. Haftanın trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı günlerden olan Pazartesi 08.30 itibariyle trafik yoğunluğu yüzde 13’lere kadar düştü.

İstanbul'da yollar boş kaldı!
Bu içerik 60 kez okundu.

Dünyayı tehdit etmeye devam eden corona virüs salgını bir süredir Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Virüs salgınının başlamasıyla İstanbul’da trafik yoğunluğu günden güne azalıyor. İstanbul’da pazartesi sabah saatlerinde kilitlenme noktasına gelen trafik yoğunluğu, bu sabah İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluğu haritası verilerine göre saat 08.30 itibariyle yüzde 13 olarak ölçüldü.  

Haftanın ilk iş gününde toplu ulaşım araçlarını tercih etmeyen İstanbullular, otobüs duraklarını, yolcu otobüslerini ve minibüsleri büyük oranda boş bıraktı.

Avcılar’da ‘evde kal’ uyarısı

Tüm İstanbul’da olduğu gibi Avcılar’da da yollar boş kalırken yetkililer, corona virüs salgını tedbirleri kapsamında halka evde kalma çağrısında bulundu. Ana yollar üzerindeki trafik bilgilerinin verildiği LED’li levhalarda ise “hepimiz için evde kal” yazısı yazıldığı görüldü.

Avcılar’da bir seyyar satıcının ise iki maske ile bir eldiveni 10 liradan sattığı görüldü.

Anadolu Yakası’nın yolları da boş kaldı

Toplu taşımna araçlarını kullananların sayısındaki azalmalar dikkat çekerken Anadolu Yakası'ndaki boşalan yollar havadan görüntülendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STS sınavları da ertelendi
STS sınavları da ertelendi
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı
Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri başladı