Benzine yapılan dev indirimlerin ardından zam geliyor

Geçtiğimiz günlerde dev indirimlerin yapıldığı benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 7 kuruş zam yapılacak.

Benzine yapılan dev indirimlerin ardından zam geliyor
Bu içerik 146 kez okundu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) edinilen bilgiye göre, Ankara'da ortalama 5,10 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,17 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,01 liradan 5,08 liraya, İzmir'de 5,10 liradan 5,17 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki son indirimler

Petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara bağlı olarak akaryakıtta 5 büyük indirime gidilmişti. İndirimlerden dördü benzinde yapılırken biri ise motorindeydi.

Düşen petrol fiyatlarının ardından benzinin litre fiyatında, 11 Mart’ta 60 kuruş, 14 Mart’ta 51 kuruş, 17 Mart’ta 25 kuruşş, 19 Mart’ta ise 16 kuruş indirime gidilmişti. 

Benzinin ardından bir indirim haberi de motorinden gelerek 26-27 kuruşluk bir indirim yapılmıştı.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanır?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundakideğişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma neticesinde akaryakıt dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbest piyasa sebebiyle şirketler ve şehirlere göre küçük farklılıklar gösterebiliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı