Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı

Ziraat Bankası’nın Cihangir şubesinin ardından, Pendik Dolayoba ve İzmit Bekirpaşa şubelerinde çalışan iki personelde daha korona virüse rastlandı. Bu şubeler kapatılarak, personel ve aileleri tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Bu içerik 103 kez okundu.

Ziraat Bankası’nın Cihangir şubesinin ardından, Pendik Dolayoba ve İzmit Bekirpaşa şubelerinde çalışan iki personelde daha korona virüse rastlandı. Olay üzerine bu şubeler de banka tarafından tedbir amaçlı kapatılarak, personel ve aileleri karantina altına alındı.

Bir banka çalışanı ”Gün boyu çok sayıda müşteri ile muhatap oluyoruz, para ve evrak alışverişi yapılıyor, risk altında çalışmaya devam ediyoruz. Diğer bankalar mesai saatlerini kısaltırken bizi düşünen yok. Kamu bankasında çalıştığımız için üvey evlat muamelesi görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kamu bankaları 09:00-17:00 rası mesai yapıyor

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), önceki gün yaptığı açıklamada corona virüsü salgını nedeniyle bankaların mesai saatlerini 12.00-17.00 arasına çekmesini önermişti. Bunun üzerine Akbank, Garanti BBVA, Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası gibi özel bankalar çalışma saatlerini 12.00-17.00 olarak değiştirdi.

Kamu Bankaları olan Ziraat, Halk ve Vakıflar Bankası personeli ise saatlerde değişiklik yapılmadığı için 09.00-17.00 arasında çalışmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevinde de bulunuyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı