Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2020 yılı hac ödemeleri taksitleri ve hac işlemlerini ikinci bir duyuruya kadar ertelendiği duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Bu içerik 79 kez okundu.

Suudi Arabistan'ın, corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle umre ziyaretlerini geçici olarak askıya alması ve umre ziyaretlerinin geçici olarak durdurulması ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesinden 2020 yılı hac ödemelerine ilişkin bir duyuru yaptı.

'Hac Ödemeleri İkinci Bir Duyuruya Kadar Ertelenmiştir' başlıklı yapılan duyuruda, 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerine ilişkin olarak; “2020 yılında hacca gitmek üzere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve hac ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Hac ile ilgili iş ve işlemler de (hacı adaylarımızın eğitimleri, valiz, kitap, malzeme dağıtımı, görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

 Umre ücretleri iade edilecek

Sitede ayrıca umre ziyaretleri iptal edilen umrecilere ücret iade işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bir duyuruda yapıldı. Yayınlanan duyuruda, corona virüsten korunmak ve yayılımını önlemek amacıyla umre turlarının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine, bazı kafilelerin umre vizelerinin alınmasına rağmen iptal edilmek zorunda kalındığı bildirilerek; umre vizeleri alınan ve turları iptal edilen umre yolcularından vize ücreti kesintisi yapılmadan ücretlerin iade edileceği kaydedilirken, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda umreye gidemeyen umrecilerin ücret iadelerinin IBAN hesabına gönderilmesi için talep ekranı açıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı