Fenerbahçe’de 4 yeni corona virüs vakası!

Fenerbahçe Spor Kulübü, Erkek Basketbol Takımı Fenerbahçe Beko'da 4 kişinin corona virüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Fenerbahçe’de 4 yeni corona virüs vakası!
Bu içerik 127 kez okundu.

Fenerbahçe Beko’da yapılan yeni tip corona virüsü testlerinin sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamada, “Test yapılan 12 kişi içerisinde 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide COVID-19 test sonuçlarının pozitif olduğu görülmüştür” ifadeleri kullanıldı. Kulüpte, daha önce hastanede tedavi gördüğü açıklanan İdari Menajer Cenk Renda dışında hiçbir pozitif vakanın hastanede yatmasını gerektirecek klinik tablo olmadığı söylendi.

Hasta mahremiyeti sebebiyle isimlerin açıklanmayacağını belirten sarı lacivertli kulüp, bir idari çalışan haricinde bütün vakaların evlerinde tedavi olacağı kaydedildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı sporcu, teknik kadro ve idari ekibinde yapılan kontroller sonucunda Covid-19 bulgularına rastlanması sebebiyle 21 Mart Cumartesi günü detaylı tahlil ve tetkikler yapılmış, alınan numuneler Sağlık Bakanlığımıza iletilmiştir.

Sağlık Bakanlığımızdan gelen test sonuçlarına göre, test yapılan 12 kişi içerisinde 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide COVID-19 test sonuçlarının pozitif olduğu görülmüştür.

Daha önce yaptığımız bilgilendirmede belirtildiği üzere, bir idari çalışanımız dışında, hiçbir oyuncumuzda ya da çalışanımızda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo söz konusu değildir.

Sporcularımız ve çalışanlarımız evlerinde izolasyon altında iyileşme süreçlerini takip etmekte ve durumları sağlık ekiplerimizce düzenli olarak gözlemlenmektedir.

Koronavirüs sonuçları pozitif olan sporcularımızın ve çalışanlarımızın isimleri kendileri tarafından kamuoyu bilgilendirilmediği sürece hasta hakları yönetmeliğinin, hastanın mahremiyetine saygı gösterilmesi esası sebebiyle açıklanmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Fenerbahçe Spor Kulübü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı