İmamoğlu’ndan İstanbullulara çağrı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valiliği'ndeki corona toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’ndan İstanbullulara çağrı!
Bu içerik 119 kez okundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın başkanlığında yapılan İl İdare Kurulu toplantısının ardından Yenikapı’daki Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi’nden canlı yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

İl İdare Kurulu’ndaki toplantı hakkında bilgi veren İmamoğlu, ”İki konuda karar alındı. Biri seyahat kısıtlaması ile ilgili. Dün de Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamış olduğu maddelerdi. Ama valiliğe dizayn etme konusunda yetki verilmişti. Bununla ilgili tartışmaları yaptık ve karar alındı. Otobüsle, uçakla seyahat etmeme konusundaki kısıtlamaların detayları var. Aynı şekilde İstanbul’da balık tutma, parklarda bulunma, topluca koşu yapılan alanlardaki bu tür etkinliklerin yasaklanması ile ilgili bir madde karara bağlandı. Bunun da detayları var. Ama şu an bu detayları kurumsal bir şekilde yazılmakta, sayın valimiz tarafından açıklanacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapan İBB Başkanı İmamoğlu, seyahat kısıtlaması ve Belgrad Ormanı, Boğaz kıyısı gibi insanların topluca gelip koşu yaptığı, sosyal mesafenin korunmadığı hallerin kısıtlanması ile ilgili kararların önemine değindi.

İstanbullulara ‘evde kalın’ çağrısı

16 milyon İstanbulluya  seslenen İmamoğlu, “Sokağa çıkma yasağı varmış gibi hareket etme zorunluluğu size kalıyor. İstanbul’un 16 milyon insanı lütfen ama lütfen hafife almayın. Ben dün dünyanın farklı yerlerinden Los Angeles’ten, New York’tan, Londra’dan, Paris’ten, Milano’dan, Cakarta’dan, Seul’e, Tokyo’ya varıncaya kadar dünyanın her yerinden feryatları duydum. Yanı başımızda Avrupa’daki özellikle Madrid, Roma ve Milano’daki feryatların ne kadar yüksek olduğunu duydum ama Allah korusun biz tedbirlerimizi en üst seviyede almalıyız” şeklinde konuştu.

Destek hattına yoğun başvuru

Salgın nedeniyle psikolojik olarak zor bir dönemden geçildiğini dile getiren İmamoğlu, ”Dün 2 bini aşkın arama oldu. 26 farklı şehirden 3 farklı ülkeden arayanlar oldu. Bizi her yerden arayabilirsiniz. Psikolojik destek hattımız 0(212) 449 49 00. 153’ü de arayabilirsiniz. İstanbul’da çözmemizi istediğiniz konularda bizimle iletişim halinde olmaya devam edin” ifadelerine yer verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı