İBB’den flaş corona hamlesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), corona virüs salgınına karşı mücadele için İstanbul'da yaşayan ihtiyaç sahiplerine ve yaşlı vatandaşlara, sağlık çalışanlarına ve hastalara yardım etmek için bağış kampanyası başlattı.

 İBB’den flaş corona hamlesi!
Bu içerik 82 kez okundu.

Tüm dünyayı tehdit eden corona virüs salgına karşı tedbirler alınırken alınırken hayat durma noktasına geldi.  Bir çok vatandaş bu süreçte işyerlerinin kapanması nedeniyle işsiz kaldı.

Zor durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatmak için harekete geçen İBB, ‘Birlikte başaracağız’ sloganı ile yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyasını sosyal medya hesabından duyuran İmamoğlu, banka hesap numaralarını paylaştı. Yardım kampanyası ile ilgili 444 00 93 numaralı telefondan ve 0552 153 0034 numaralı whatsapp hattında bilgi alınabilecek.

İmamoğlu, destek kampanyası için yaptığı çağrıda;

“Sizler de zor günlerden geçiyorsunuz. Üretim ve hizmetleriniz ya tümden durdu ya da durma noktasına geldi. Bu dönemde güçlüler zayıflara, varlıklılar yoksullara destek olmayı başarırsa bu tarihi sınavı geçebilir ve zorlu mücadeleyi kazanabiliriz.

Bununla birlikte mevcut gidişat her geçen gün azalan kaynaklarımızın yeterli olamayacağını gösteriyor. Bu nedenle toplumsal dayanışmayı harekete geçirmek ve salgınla mücadelenin sonuna kadar görev yapmak üzere Yenikapı'da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezini kurduk.

Bu merkezin hizmete geçmesiyle birlikte ‘Birlikte Başaracağız ‘kampanyasına başladık. Kampanyamızla şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek sağlamak, sağlık çalışanlarına ve hastalarımıza yardım etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı