İBB, Pendik’te “Halk Süt” Dağıtımı Yapıyor

Halk süt dağıtımı, “süt her çocuğun hakkı sloganı” ile Pendik Çınardere mahallesinde başladı. Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan halk süt projesi kapsamında, her çocuğa haftada iki litre süt ulaştırılması amaçlanıyor.

İBB, Pendik’te  “Halk Süt” Dağıtımı Yapıyor
Bu içerik 883 kez okundu.

Süt, içerisinde bolca bulundurduğu protein, kalsiyum, fosfor gibi besinler ile B2, B6, B12 ve A vitaminler büyüme ve gelişim çağındaki çocuklar için büyük önem taşıyor. Uzmanlar ise çocukların gelişimini tamamlayabilmeleri için günde en az iki bardak süt içmeleri gerektiğini vurguluyor. Bu noktada; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çocukların süt ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için “halk süt” projesi ile devreye giriyor.  Bu proje kapsamında ihtiyacı olan fakat süt almaya gücü yetmeyen ailelere ücretsiz olarak halk süt dağıtımı yapıyor.

İstanbul’un diğer ilçelerinde olduğu gibi Pendik’te de halk süt uygulaması yapılıyor. 3-6 yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek haftada 2 litre, ayda ise 8 litre olmak üzere ücretsiz süt desteği sağlanıyor. Proje kapsamında, geçimini sağlayamayan ailelerin yeterli ve dengeli beslenebilmeleri ve çocukların gelişimlerini sağlayabilmeleri için İBB, her hafta süt dağıtımına devam ediyor.

“Halk süt projesi” nedir? Halk süt başvurusunu kimler yapabilir?

Süt, içerdiği besinlerden dolayı canlıların gelişimlerini sağlayabilmeleri için ihtiyaç duydukları temel gıdalar arasında yer alır. Bu sebeple, özellikle çocukların gelişimlerini tamamlayabilmeleri için süt tüketmeleri şarttır.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, durumu olmayan çocukların süt ihtiyacını karşılamaları için “halk süt projesini” başlattı.

Halk süt projesinden faydalanmak isteyenlerin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerden olmaları gerekiyor. Süt dağıtımının çocuklara yönelik olmasından dolayı, bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin çocuk sahibi olması şartı bulunmaktadır.

Halk süt başvurusu nasıl yapılır?

Halk süt başvurusu yapacak aileler, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı ile İstanbul belediyesi çerçevesinde yardıma muhtaç aileler arasında yer alıyor ve çocukları bulunuyorsa İBB Beyaz Masa telefon hattı olan ALO 153’ü arayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

 

 

 

halk süt dağıtımı halk süt başvurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı