Salgının ortaya çıktığı hayvan pazarları yeniden açıldı

Corona virüs salgınında 3 bin 300 kişinin yaşamını yitirdiği Çin’de, ülke genelindeki karantinanın kaldırılmasının ardından, salgının başlamasına neden olduğu düşünülen hayvan pazarları yeniden açıldı.

Salgının ortaya çıktığı hayvan pazarları yeniden açıldı
Bu içerik 114 kez okundu.

2 bin 691 aktif vakanın bulunduğu Çin, salgının yayılımının yavaşlatılmasını kutluyor. Öte yandan, salgının başladığı tahmin edilen canlı hayvan et pazarları yeniden açıldı.

Söz konusu pazarda, gelecekteki salgınları önlem için hijyen standartlarını yükseltmek için herhangi bir girişim olmazken dün rahatsız edici görüntüler ortaya çıktı.

Pazar günü bir muhabir, Çin’in güney batısında bulunan Guilin’de halkın bir kapalı pazara akın ettiğini görüntüledi.

Haberde, farklı türdeki hayvanların kafeslerinin üst üste yığıldığı görülürken Dongguan kentindeki bir başka et pazarında ise Perşembe günü, bir ilaç satıcısı salgına neden olduğu düşünülen yarasalar, akrepler ve diğer birçok benzer canlıyla fotoğraflandı.

Yeni corona vakası yok

Resmi istatistiklere göre, hiç yeni corona virüs vakası bulunmazken şok edici görüntüler, Çin’in ülke genelindeki karantinayı kaldırmasının ardından geldi.

Çin, ekonominin düzelmesi için insanları günlük yaşama geri dönmeye davet etti.

Dün alışveriş yapanlarla ve kedi,  köpek eti satanlarla dolu Guilin’deki pazarı görüntüleyen muhabir, “buradaki herkes salgının bittiğine inanıyor ve artık onlar için endişelenecek bir şey yok” şeklinde konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı