Tıbbi malzeme sağlayıcı firmalara ilişkin yeni karar!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tıbbi malzeme sağlayıcı firmaların, yıllık aidat ödemelerini yapamamaları halinde barkodlarının pasife alınması uygulamasının 1 Temmuz’a kadar ertelendiğini duyurdu.

Tıbbi malzeme sağlayıcı firmalara ilişkin yeni karar!
Bu içerik 99 kez okundu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) tıbbi malzeme sağlayan firmaların, yıllık aidat ödemelerini yapamamaları halinde barkodlarının pasife alınması uygulamasının 1 Temmuz’a kadar durdurduğunu açıklandı.

Firmaların tıbbi malzeme listesinde yer almak için SGK'ya yıllık olarak ödemek durumunda oldukları aidat ücretlerine ilişkin açıklama yapan Bakanlık,  yıllık aidat ücretini 1 Mart'a kadar ödemeyen firmaların tüm barkodlarının normal şartlarda 1 Nisan itibarıyla pasife alındığı hatırlattı.

Yapılan açıklamada,"Koronavirüsle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için SGK’ya yatırılması gereken ‘Tıbbi Malzeme Listelerinde Yer Alma Yıllık Aidat Ücreti’ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 Temmuz’a ertelendi." ifadeleri yer aldı.

Öte yandan açıklamada, aidatını yatıracak olan veya yatırmış olup da belgelerini teslim etmeyen firmaların, ödeme dekontunun bir nüshasını, dilekçe ve eklerini taratarak en geç 15 Haziran'a kadar iletmesi ve muhafaza etmesi gerektiği bildirildi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı