Türkiye'de toplam Koronavirüs vaka sayısı 100 bini geçti

Türkiye'nin Koronavirüs tablosu güncellendi. T.C. Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 sayfasından yayınlanan son veriler, Türkiye'nin Koronavirüs bilançosunu gözler önüne serdi.

Türkiye'de toplam Koronavirüs vaka sayısı 100 bini geçti
Bu içerik 253 kez okundu.

 

Türkiye'nin günlük Koronavirüs tablosu güncellendi. İşte 23 Nisan itibariyle Türkiye'de Koronavirüs hastalığına yakalanan hasta sayısı ve Koronavirüs'ten hayatını kaybeden kişi sayısı:

Paylaşılan bilgilere göre 23 Nisan Perşembe günü itibariyle 40.962 kişiye COVID-19 testi yapıldı. Yapılan testler sonucunda 3.116 kişiye daha yeni tip Koronavirüs tanısı kondu. Böylelikle Türkiye'deki toplam Koronavirüs vaka sayısı da 101.790'a yükseldi.

Yeni vakalarla birlikte ne yazık ki can kayıpları da artıyor. Son 24 saatte 115 kişinin daha Koronavirüs hastalığı yüzünden hayatını kaybettiği açıkladı. Böylelikle toplam ölü sayısı da 2.491'e ulaştı.

Bu karamsar tablonun yanında umut verici gelişmeler de yaşanmıyor değil. Bugün itibariyle Koronavirüs'e yakalanan 2.014 hasta daha virüsü yenerek, sağlığına kavuştu. İyileşen toplam hasta sayısı da 18.491'e yükselmiş oldu.

23 Nisan Türkiye günlük Koronavirüs tablosu, hastanelerdeki hastaların durumunu da gözler önüne seriyor. Öyle ki bugün itibariyle Türkiye genelinde Koronavirüs'ten ötürü yoğun bakımda bulunan toplam hasta sayısı 1.816, solunum cihazına bağlı toplam entübe hasta sayısı ise 982 olarak kayıtlara geçmiş durumda. 

 

 

KOVİD-19 TÜRKİYE 23NİSAN EVDEKAL EVDEKALTÜRKİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi