Koronavirüs ile mücadelede son 24 saat

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, bugün 38 bin 351 test yapıldı. Bu kapsamda 3 bin 122 kişiye COVID-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 109 hasta vefat etti, 3 bin 246 hasta ise iyileşti.

Koronavirüs ile mücadelede son 24 saat
Bu içerik 245 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığı, ramazanda alınması gereken tedbirleri koronavirüse göre güncelledi. 

 

Toplam test sayısı 830 bin 257, toplam vaka sayısı 104 bin 912, toplam vefat sayısı 2 bin 600, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1790, toplam entübe hasta sayısı 929, toplam iyileşen hasta sayısı 21 bin 737 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık yüzde15'ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. Bu noktadan geri dönüş olmamalı. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin" dedi.

Sağlık Bakanı Koca ile Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli görüştü

Sağlık Bakanı Koca ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, COVID-19 salgınına karşı alınan tedbirler ve normalleşme sürecinin koordinasyonunu değerlendirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Koca ve Pakdemirli, Sağlık Bakanlığı'nda bir araya geldi. Görüşmede, salgına yönelik alınan tedbirler ve normalleşme süreci masaya yatırıldı. Salgının tarım ve hayvancılık üzerindeki etkileri, mevsimlik tarım işçilerine yönelik sağlık tedbirleri, tarım üretiminin seyri ve gıda arz güvenliğinin ele alındığı görüşmede, ayrıca salgın sonrası atılacak adımlar için bakanlıklar arası koordinasyon planlandı.

Sağlık Bakanlığı, salgınla mücadele kapsamında, ramazanda etkinlik, eğlence, fuar ve çarşı faaliyetleri ile türbe ziyaretlerinin yapılmaması, iftar organizasyonları gerçekleştirilmemesi gerektiğini belirtti.

Bakanlık tarafından hazırlanan enfeksiyon kontrol önlemleri kapsamında, COVID-19 hastalığının seyri ve bilimsel gelişmelere göre, ramazanda alınması gereken tedbirler güncellendi.

 

SAĞLIKBAKANI FAHRETTİNKOCA PANDEMİ RAMAZAN TÜRKİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi