Sağlığın yolunu açan virüs: Corona
Erkam Mercanoğlu

Sağlığın yolunu açan virüs: Corona

Bu içerik 19 kez okundu.

Sağlığın yolunu açan virüs Corona, bir iki ülke de değil bütün dünyada insanlara temiz bir hava aldırdı.

Yıllardır konuşulan hava kirliliği, çevre kirliliği bir türlü dikkat çekemezken virüs sayesinde maskelerle de olsa insanlar temiz bir hava alıyor. Bardağın dolu tarafında duran virüs bize, hep bahsini edip şikayetçi olduğumuz ve bir türlü yetişemediğimiz dönen dünyayı durdurmanın yolunu göstermiştir.

Yüzlerce yıldır yakalamaya çalışırken gözümüzü kararttığımız zaman akışı durdu, herkes evinde ailesi ile geçirecek uzunca bir zaman elde etti, insanlar kazanmayı değil sadece yaşamayı hedefe koydu.

Kazanmak için birbirini uçurumdan yuvarlayan, önüne kim çıkarsa çıksın affetmeyen, gözünü tamamen kazanca diken insanlığa dünyadan küçük bir uyarı geldi ve insanlar dünyaya aslında hiçbir zaman sahip olamayacaklarını anladı ve dünyaya eldivenle temas etmeyi uygun gördü.

Çünkü dünya artık onu elde etmeye çalışanın soluğunu kesip ciğerlerini kurutacak.

Yüz yıllardır hatta milyarlarca yıldır insanlara tahammül eden Dünya, artık buna dur dedi.

Bir türlü akıllanmayan, savaşan, katleden, öldüren, çürüten, kirleten insanlık bu kez çürümeye mahkum oldu ve yapabilecekleri hiçbir şey kalmadı. İster ilahi takdir, ister büyük bir ahmaklık, isterseniz de yine insanoğlu katletti deyin, ne dediğiniz hiçbir önemi yok Dünya bu sayede derin bir nefes aldı.

İnsanların elinde patlayan bütün teknolojiyi evdeki televizyona indirgeyen hastalık bu kez zengin, fakir, oyuncu, marangoz, şarkıcı, kapıcı ayrımı yapmıyor, herkesin eşit birer insan olduğunu savunuyor. Milyon dolarlık servet sahibi Rihanna’ya da saygı duymuyor “Ümmet lideri” Erdoğan’a da.

Virüsün kaynağı ve nereye gideceği bilinmiyor ancak bilinen bir şey var ki artık mitinglerde insanları kandıramayacağız, konserlerde parayı vuramayacağız, sokakta yere tükürüp çöp atamayacağız, yoldan geçen kadınlara tecavüz edilemeyecek, cinayet işlenmeyecek, kimse kimsenin yerine park edemeyecek yani sözün özü artık zarar verme sırası insanlardan alındı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı